НОВИНИ
Новини

"Перед обома збірними стоять амбітні завдання," - Олександр Свіщов

«Перед обома збірними стоять амбітні завдання: чоловіча та жіноча команди повинні пробитись в основну сітку чемпіонату Європи. А коли виконають це завдання, то хотілося б, щоб ми були у топ-10 країн континенту», – президент ФВПУ Олександр Свіщов у коментарі медіацентру Федерації водного поло України поділився враженнями про чемпіонат Суперліги 2022-2023, амбітні завдання перед чоловічою та жіночою збірними, а також підсумував виступ жіночої національної збірної команди України на Кубку Світу.

Про виступ жіночої збірної України на кубку світу в Німеччині.

– За усіма поєдинками національної жіночої команди України на кубку світу я уважно спостерігав. Скажу відверто, я був впевнений щонайменше в одній перемозі дівчат у нашій групі. Найбільший осад у мене залишився після першого поєдинку проти збірної Узбекистану. Наші дівчата добре виглядали, домінували у басейні, вели у рахунку і все йшло до логічного завершення, однак в кінці матчу допускались помилок в захисті і різницю в три м’ячі втратили. У підсумку – поразка з суперником, якого ми повинні були обігрувати. Цей негативний результат вплинув психологічно на дівчат і в матчах проти Південної Африки та Ізраїлю, їм не вдалось нав’язати боротьбу. Попри негативний результат, я б хотів подякувати тренерам та дівчатам, завдяки ним жіноче водно поло живе. За теперішніх умов, у час повномасштабної війни, ми виїжджаємо на змагання і представляємо країну. Так, на кожному міжнародному турнірі мені хочеться вищих результатів, але є об’єктивні реалії, в нас у країні війна і багато дівчат досі живуть та тренуються закордоном. Цей фактор є визначальним у процесі підготовки команди і підсумкових виступах. Хочу, аби дівчата не падали духом, попереду є ще кваліфікація до чемпіонату Європи і вірю, що там жіноча збірна продемонструє найкращі свої якості. Перед командою є амбітне завдання – здобути путівку до основного раунду чемпіонату Європи.

Про Суперлігу з водного поло серед чоловіків.

– Звісно, рівень української Суперліги серед чоловіків суттєво знизився після початку повномасштабної війни. Базові міста, де були сильні команди, Харків та Маріуполь зараз зовсім інші, у командах відбулось суттєве омолодження складів. Багато гравців тільки роблять перші кроки у водному поло саме на дорослому рівні. Наше сьогодення не просте, але водночас у молодих гравців є прекрасна можливість здобувати досвід від старших ватерполістів, розвиватись і ставати кращими. Мені дуже до вподоби зараз команда Маріуполя, хлопці не будучи у своїй домівці, беруть участь у чемпіонаті, в кожному турі демонструють жагу до перемоги і непогані результати. На сьогодні добре, що у Суперлізі серед чоловіків є шість команд, є боротьба за призові місця. Вірю, що після перемоги у війні над російським агресором наш вид спорту буде стрімко розвиватись.

Про завдання чоловічої та жіночої збірних України на 2023 рік

– У чоловічої та жіночої збірних України стоять амбітні завдання – пробитися в основну сітку чемпіонату Європи і там гідно представити нашу країну. Коли команди це завдання виконають, то наступною ціллю буде потрапити у топ-10 національних збірних континенту.