НОВИНИ
2021-11-05 13:28 Новини

Олександр Свіщов: «Хочемо підняти рівень водного поло в Україні. Завдання стоять максимальні – цей вид спорту має привертати увагу вболівальників в усіх куточках країни».


Президент федерації водного поло України – Олександр Свіщов в інтерв’ю поділився враженням про старт чемпіонату України, розповів про завдання збірної України на чемпіонаті Європи 2022 року і про стратегію розвитку водного поло в державі.


«Зараз працюємо над популяризацією водного поло в Україні. Хочемо зацікавити якомога більше людей до занять цим видом спорту»



- Олександре Юрійовичу, наприкінці червня Вас обрали президентом Федерації водного поло України. Що встигли за цей період реалізувати на посаді?

- Насамперед, ми ввели обов’язкові online-трансляції усіх поєдинків чемпіонату України. Хочемо також проводити зйомки і матчів серед юнаків. Ці кроки, я впевнений, посприяють популяризації водного поло в Україні. До прикладу, попереднього сезону 2020-2021 рр. не проводились трансляції всіх матчів і, звісно, інтерес до матчів був значно менший. Відтепер ми обов’язково робимо online-трансляції всіх ігор, без цього, я вважаю, чемпіонат України з водного поло не такий цікавий для пересічного вболівальника. Зараз ми вже спостерігаємо приріст аудиторії і зацікавлення глядачів, звісно, роботи попереду ще багато і є куди рухатись. Будемо прагнути привернути якомога більшу увагу глядачів до водного поло України.

- Інфраструктура це найбільш болюче питання для ватерполістів в Україні. Невелика кількість басейнів по країні не дає змоги усім займатись водним поло. Які кроки вже робить ФВПУ для побудови басейнів в країні?

- У Львові ми на стадії перемовин з міською радою для побудови нового басейну для занять плаванням, водним поло і плавальними видами спорту. На сьогодні зацікавленість до водного поло і плавання у Львові дуже велика, є багато діток, які хочуть займатись цими видами спорту, але, на жаль, немає місця, аби розмістити усіх охочих займатись у басейні. Тому, працюємо в цьому напрямку, аби незабаром побудувати новий басейн. До прикладу, в Маріуполі басейн на стадії завершення реконструкції – спорткомплекс «Нептун» – потрапив під програму президента України «Велике будівництво» і, я думаю, там вже до кінця 2021 року завершать усі роботи, там буде краща інфраструктура для заняття водним поло. У Харкові в нас є діючий басейн і є люди, які розвивають водне поло. У столиці, в Києві є басейни для занять, натомість, немає великої зацікавленості серед дітей. Тому, хочемо в Києві якомога більше популяризувати наш вид спорту тим паче, все для цього є: басейни, хороші фахівці. Нині працюємо над тим, аби зацікавити більшу аудиторію для заняття водним полом у Києві. На жаль, маємо велику проблему в Закарпатті, там одна з висококваліфікованих тренерських баз, дітки, які хочуть займатись, а от хорошого басейну немає взагалі. Справді, є дві хороші тренерські школи в Ужгороді та Одесі, а от займатись водним поло у цих містах важко - немає басейнів.

- У яких містах, окрім перелічених, плнуєте розвивати водне поло?

- Хочемо відродити бази водного поло у Кривому Розі, Запоріжжі, Миколаєві. Свого часу там було велике зацікавлення до водного поло. Тому, будемо цей напрямок пропрацьовувати і будемо відновлювати у цих містах заняття водним поло.

- Зараз тривають бюрократичні моменти з побудовою басейну у Львові. Олександре Юрійовичу, скільки часу потрібно для побудови спорткомплексу у місті Лева?

- Я думаю, протягом трьох наступних років у Львові буде готовий басейн для заняття плаванням і водним поло.


«Головний акцент стоїть на розвитку дитячого водного поло в Україні»




- Розвиток дитячого водного поло України в пріоритеті для федерації водного поло України?

- Для нас сьогодні це є основний напрямок у роботі. Найголовніше - це розвиток дитячого водного поло. Повірте, без масової зацікавленості і популяризації серед діток, ми не будемо мати хорошої конкуренції у дорослих командах. Знову ж таки, згадаємо про Львів, тут є масова зацікавленість, є багато шкіл і дітки хочуть займатись у басейні. Трапляються такі історії, що ледь не по знайомству, батьки домовляються за дітей, аби вони займались водним поло. Ми розуміємо, аби підняти рівень серед дітей, нам потрібно навчати молодих фахівців, робити для них висококваліфіковані тренерські школи. Відкрию секрет, наступного року, у 2022, хочемо у Львові зробити пілотний проєкт - спортивний табір для дітей, куди ми запросимо кваліфікованих дитячих спеціалістів, які повинні навчати наших молодих тренерів. Сподіваюсь, цей пілотний проєкт пройде успішно у Львові і вже найближчим часом такі дитячі табори будемо проводити в Одесі, Ужгороді. Я думаю, це дасть хороший поштовх для розвитку дитячого водного поло в Україні.

- З яких країн плануєте запросити тренерів?

- Зараз ми на стадії перемовин, хочемо аби до Львова приїхали спеціалісти високого рівня з Хорватії, які б поділились досвідом з нашими молодими тренерами. Окрім цього, ми ведемо перемовини з міжнародною федерацією водно поло – «FINA», хочемо, аби вони теж допомогли нам привезти до Львова хороших спеціалістів з водного поло. Хочу додати, що ми вже досягли згоди про навчання суддів. Міжнародна федерація погодилась привезти до Львова фахівців, які будуть навчати наших суддів, це буде у 2022 році. Думаю, ці кроки і колаборація з міжнародними спеціалістами дадуть хороший поштовх для підвищення рівня водного поло в Україні.

«Хочемо підвищити конкуренцію в чемпіонаті. Є думки, аби запрошувати команди із закордону: Литви, Молдови, Польщі»




- Стартував чемпіонат України з водного поло. Перший тур у Кам’янському. Як оціните рівень підготовки усіх команд. На Вашу думку, як посилити конкуренцію в чемпіонаті України?

- Хочеться більшої інтриги у матчах, однозначно. Аби підсилити чемпіонат, думаю, нам потрібно запрошувати команди з інших країн: Молдова, Польща, Литва, Латвія, Словаччина. Думаю, якщо такі команди будуть в нашому чемпіонаті, то таким чином ми піднімемо конкуренцію і рівень усіх наших команд. Зараз в нас є ВК «Динамо» Львів», який на голову вище усіх. Свого часу таку роль мав ВК «Маріуполь», гравці якого були кістяком збірної України. Інші ж команди боролись за нижчі позиції. Зараз історія схожа, тільки тепер львівське «Динамо» є абсолютним лідером і позаду інші команди.

- Наскільки реально, що наступний чемпіонат України буде з командами з Литви, Молдови і Польщі?

- Я скажу, що це дуже ймовірно, що ми матимемо команди з інших країн. Зараз ми на стадії активних перемовин. Також, керівництво ФВПУ працює над тим, аби були відкриті чемпіонати серед дітей, в яких будуть брати участь міжнародні команди.

«Перед збірною України з водного поло стоять максимальні завдання. Ми повинні пройти кваліфікацію чемпіонату Європи 2022 »




- Збірна України у лютому 2022 року гратиме в Ізраїлі у другому раунді кваліфікації чемпіонату Європи 2022 року. Які завдання стоять перед хлопцями?

- Ми обов’язково маємо вийти до фінальної групи. У Ізраїлі на чемпіонаті Європи ми повинні бути другими в групі, як і наша жіноча збірна, так і чоловіча. Для обох команд завдання максимальні – вихід у фінал.

- Як оціните рівень підготовки збірної України, наскільки наші хлопці готові до таких європейських форумів?

- Для команди створені максимально чудові умови, є хороша підготовка, маємо належне фінансування збірної України. Тепер все залежить від хлопців та тренерів. Наш тренерський штаб повинен провести правильну підготовку, аби команда була на піку своїх можливостей у Ізраїлі. Команда матиме можливість зараз зіграти на турнірі Ліги націй наприкінці листопада, у грудні буде Кубок Литви, де хлопці теж братимуть участь, а вже перед самим чемпіонатом Європи пройдуть збори команди. Як на мене, зараз для збірної України з водного поло створені всі умови по максимуму, що можливо. Хочу подякувати Міністерству молоді та спорту України, вони нас вагомо підтримують. Тому, попереду, серйозні виклики для команди і я вірю, що ми досягнемо успішного результату.

- Зараз активно розвиваються соцмережі ФВПУ. Як оцінюєте цей напрям роботи? Наскільки вдалось привернути більшу увагу аудиторії вболівальників?

- Поки ми лише розпочали роботу над популяризацією водного поло України. Оцінювати результати будемо щонайменше через 8-10 місяців нашої роботи. Свого часу ми працювали активно над збільшенням інтересу до ватерпольної команди «Динамо» Львів» – результат прийшов через два роки. Зараз, такий досвід хочемо поширити на всю Україну. Нам треба привертати увагу до ігрових видів спорту, зокрема, до водного поло. Є хороші приклади, як водним поло цікавляться у Хорватії, Сербії, Угорщині. Плавання, водне поло - це чудові види спорту і тут немає вікового обмеження, тому, переконаний, інтерес в найближчі роки буде лише зростати.