НОВИНИ
Новини

«Змагання кубку України з водного поло продемонстрували - наш спорт ЖИВИЙ», Олександр Свіщов президент ФВПУ

«Змагання кубку України з водного поло продемонстрували - наш спорт ЖИВИЙ», Олександр Свіщов президент ФВПУ.

Медіа-центр федерації водного поло України поспілкувався з президентом ФВПУ - Олександром Свіщовим, про кубок України, який нещодавно завершився.

⁃ Олександре Юрійовичу, відбувся кубок України серед чоловіків і жінок, під час повномасштабної війни в країні було дуже складно зібрати команди, але керівництву ФВПУ це вдалось. Як оціните рівень турніру?

⁃ Знаєте, ми вірили, що зможемо провести кубок України з водного поло. Звісно, я переживав, адже в Україні триває повномасштабна війна і чи зможуть усі команди приїхати на турнір, особливо, зі сходу країни та Києва. Але вдалось, як здавалось, неможливе, ми зібрали чоловічі та жіночі команди. Дві команди з Донеччини були присутні у Львові. Глобально, турнір було складно провести, багато чоловіків - ватерполістів захищають країну на фронті. Бережуть нас від ворога і несуть службу в ЗСУ. Тут їм моя особлива подяка та підтримка, завдяки їм ми і зуміли зіграти матчі кубку України. Щодо дівчат багато хто з них перебуває і досі закордоном, там навіть наша жіноча команда виступає у першій лізі Німеччини з водного поло. Не змогли приїхати дівчата з Харкова та Дніпра. Ми продемонстрували, що водне поло ЖИВЕ, попри усі труднощі, які є у нашій країні. Життя триває і спорт повинен дарувати ось ці емоції людям.⁃ Матчі кубку України серед чоловіків відвідав і міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт, які у нього враження від турніру?
⁃ Якщо я не помиляюсь ми перші в країні, хто зумів провести кубок України серед командних видів спорту. Хочу подякувати міністерству молоді та спорту, вони підтримали наше бажання провести кубок України з водного поло. Більше того, кубок України був цінним із огляду, що вся ватерпольна родина змогла побачитись. Ми поговорили про проблеми, які наболіли тренерам, почули думки функціонерів та зараз ведемо активну роботу. Для нас найголовніше, аби діти зі сходу України мали можливість тренуватись та грати у водне поло. Це завдання номер один для керівництва ФВПУ. В цьому напрямку зараз ми працюємо. Спасибі міністру Вадиму Гутцайту та Львівській міській та обласній владі. Вони демонструють підтримку і зацікавленість до водного поло. Це відчувають і тренери та гравці, які брали участь в турнірі. Найбільше зараз хочеться дякувати нашим захисникам, саме завдяки ЗСУ ми можемо насолоджуватися спортом і бачити змагання з водного поло. Слава нашим захисникам і сил та терпіння, аби вигнати окупанта з нашої землі. Головна перемога буде за ЗСУ, я впевнений.