НОВИНИ
Новини

«Суперліга вже може відновлюватися», - Вадим Гутцайт про подальшу долю водного поло в Україні

Фінал Кубка України з водного поло серед чоловіків відвідав міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт. Він поділився із медіацентром ФВПУ враженнями від турніру та розповів, за яких умов можна буде відновити національні змагання в нашій державі.

- Мені дуже приємно перебувати зараз у Львові. І попри все, що зараз відбувається, змагання проводять, зокрема, із водного поло. Ми всі скучили за змаганнями. Мені дуже приємно, що, не дивлячись на погоду, був фінал. Це супер. Хочу подякувати президенту ФВПУ Олександру Свіщову за те, що він робить, за те, що міська влада допомагає. Для розвитку спорту дуже важливо, щоб були бюджетні кошти, влада долучалася до розвитку спорту, і щоб був приватний сектор, що докладає ресурси. 

- Водне поло зараз на паузі, адже більшість змагань не вдається провести через повномасштабну війну в країні. На вашу думку, коли Суперліга України може відновитися?

- Суперліга вже може відновлюватися. Там, де нема бойових дій, команди Суперліги можуть грати. Ми це питання розглядали. Матчі повинні бути без глядачів, поруч має бути сховище, адже безпека під час проведення змагань – це головне. Чемпіонати можуть відновлюватися, адже ще декілька місяців тому Президент дав нам доручення, аби ми розпочали проведення наших спортивних змагань. 

- Чи полюбляєте водне поло самі та чи пробували грати?

- Я колись грав, реально дуже складна гра. Хтось може цього не розуміти, але я розумію, адже один раз пробував. Взагалі, я люблю весь наш спорт. Люблю, коли наші спортсмени стоять на п’єдесталі і ми бачимо, як майорить наш прапор у всіх країнах. Це дуже приємно.

- Що б ви сказали зараз нашим захиникам, і ватерполістам-захисникам, які зараз на передовій боронять нашу державу? 

- Найголовніше – хочу подякуати нашим захисникам, нашим збройним силам, які захищають нашу країну. Тільки завдяки їм ми можемо зараз тут стояти, проводити змагання, тренуватися. Хочу побажати нам всім перемоги і наголосити, що ми – нація переможців.