НОВИНИ
Новини

Аналіз ІІ туру WP Tour Series від тренера і капітана ВК «Динамо» Львів і президента ФВПУ

Президент Федерації водного поло України Олександр Свіщов поділився враженням від другого раунду WP Tour Series, у якому чинні чемпіони України львівське «Динамо» брало участь:


«Я дуже задоволений, що наші українські ватерполісти з ВК «Динамо» Львів» уже другий рік поспіль грають у WP Tour Series. Ці міжнародні поєдинки дають можливість нашим гравцям набратись неабиякого досвіду. Особливо це стосується молодих ватерполістів, яких зараз у складі ВК «Динамо» чимало. Хлопці набираються практики, а тренери мають можливість для експериментів зі складом і награвання нових тактичних схем. Щодо другого туру, який минув, результат є зі знаком плюс, «динамівці» тричі перемогли. Десь мене розчарувала поразка з «Новаками», ця команда є посильна для українських ватерполістів. Ми поступились, але я гадаю, що дві поразки в другому турі дають хороше підґрунтя для наших тренерів і гравців, аби проаналізувати слабкі сторони і працювати над ними.»

«Як на мене, другий тур змагань виявився напрочуд непростим і насамперед тому, що не вдалося виїхати нашому захиснику Грищуку Роману. Відтак доводилося комбінувати в захисті. Команда працювала в нових умовах, і це в дечому вдавалося, а в дечому — ні. Але добре, що в нас є можливість здобувати практику з такими суперниками, як «Новаки» та «Жаібас», це досвід гри зі сильним противником, якого нам не вистачає вдома. Ми побачили, що наша молодь росте і прогресує, але, поки що ще не може повністю виконувати настанови тренерів. Втім, прогрес є і є над чим працювати,» — каже головний тренер ВК «Динамо» Львів» Олексій Шведов та додає:

«На таких турнірах є можливість награти майбутніх гравців U-19, які наступного року виступатимуть на кваліфікацї чемпіонату Європи. Зіграти на цьому турі в Новаках ми запросили двох легіонерів, колишніх гравців «Динамо» — Ореста Джуру та Ігоря Любінського, ми подивилися на їхню гру. На наступний етап змагань запросимо й інших гравців. Придивляємося до кандидатів до національної збірної України, приглядаємося, хто братиме участь у кваліфікації до континентального чемпіонату U-19.
Змагання дають можливість зігратися, пограти в нових умовах, побачити помилки та зрозуміти, у якому напрямку рухатися далі. Щодо планів, то до кінця тижня в нас буде відновлювальний період, а з понеділка приступимо до закладання бази, працюватимемо фізично в залі, над плавальною підготовкою, та готуватимемося до Північної ліги, яка розпочнеться в січні. Далі будуть і наступні етапи WP Tour Series. Маємо відповідно підготуватися і фізично, і технічно, і тактично до тих стартів.»

«На мою думку, другий тур WP Tour Series ми зіграли слабше, ніж перший. Лише в останньому матчі проти лідера турніру «Жаібаса» в нас був кращий рахунок, аніж минулого разу. Нам уже стабільно не вдавалися перші періоди в матчах із лідерами, ми їх провалюємо, а потім починаємо наздоганяти.
Чому, на відміну від першого туру, не змогли перемогти «Новаки»? Як у першому, так і в другому турі ми провалюємо першу половину матчу, особливо перший період. Минулого разу нам вдалося зібратися, переламати хід зустрічі та на останніх секундах вибороти перемогу. У цьому ж матчі ми вже такого зробити не змогли. Плюс, до команди «Новаки» долучилися двоє нових гравців, вони підсилилися порівняно з першим туром.
Втім, до нас також доєдналися Орест Джура та Ігор Любінський. Орест показує рівну хорошу гру, а от Ігор мав травму, лікувався, з ним треба ще працювати й по ньому видно, що певний час був поза спортом,» — розповідає капітан ВК «Динамо» Львів» Олександр Дядюра.