НОВИНИ
Новини

Російська «допомога» українському спорту

Російські війська продовжують методично знищувати спортивну інфраструктуру. Черговим об’єктом, який постраждав від дій ворога став спорткомплекс НТУ «ХПІ». Він був головним осередком водного поло на Харківщині.

Спортивний комплекс в Молодіжному парку в Харкові був побудований в 1985-1991 роках (загальна площа 8602 м2). Над його зведенням працювали тисячі студентів, сотні викладачів і співробітників. Це була єдина спортивна споруда України, удостоєна Державної премії у галузі архітектури, вона мала статус «База олімпійської підготовки збірних команд України».


У басейні НТУ «ХПІ» відбувалося чимало чоловічих, дорослих та дитячих змагань з водного поло. Національні збірні України проводили тут навчально-тренувальні збори перед важливими міжнародними турнірами. Також це була домашня база збірної Харківської області з водного поло – багаторазового призера чемпіонату Української чоловічої Суперліги.

У ніч на 24 червня росіяни здійснили ракетний удар по спортивному комплексу навчального закладу. Як повідомляє офіційний сайт Харківської обласної прокуратури, внаслідок цього сталась руйнація будівлі та виникла пожежа на площі близько 200 квадратних метрів.


Ще одну потужну і важливу для ватерпольної спільноти споруду росіяни цинічно зруйнували у березні. Це був оновлений басейн «Нептун» в Маріуполі. На момент обстрілу у приміщенні були лише цивільні – там ховалися вагітні жінки та мешканки міста з дітьми.
Басейн «Нептун» збудували у 1970 року. Він був тренувальною базою багаторазового чемпіона України з водного поло – команди «Маріуполь», а також місцем проведення матчів чемпіонату України з водного поло. Також тут тренувалися молоді ватерполісти, стрибуни у воду та правці.


Об'єкт був єдиним у Донецькій області критим 50-метровим басейном. Тут мали тренуватися представники олімпійських та паралімпійських видів спорту. Споруда входила до числа «25 спортивних магнітів» України. Басейн проходив масштабну реконструкцію і вже був готовий до офіційного відкриття. Втім, відкрити його не встигли.


15 червня міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні було пошкоджено або повністю зруйновано 94 об’єкти спортивної інфраструктури, і ця кількість постійно зростає. Серед них 63 спортивні комплекси, 17 стадіонів, дев'ять басейнів, три льодові арени та один велокомплекс. Більшість із них – 30 – було знищено або пошкоджено на Донбасі, де наразі тривають активні бойові дії. Загалом міністерство оцінює збитки, які завдала Росія внаслідок атак на спортивні об'єкти, в $130 мільйонів.