НОВИНИ

Я максималіст і перед командою стоять амбітні завдання – пройти кваліфікацію на чемпіонат Європи серед жінок, який відбудеться у Хорватії

«Я максималіст і перед командою стоять амбітні завдання – пройти кваліфікацію на чемпіонат Європи серед жінок, який відбудеться у Хорватії»,- головний тренер жіночої збірної України з водного поло – Сергій Рябченко.

- У Кам’янському завершились перші збори жіночої збірної України з водного поло, на що був основний акцент у підготовці дівчат?

- На перший збір ми зібрали жіночу збірну України з водного поло, насамперед, аби подивитись один на одного, адже, більше ніж півроку команда не була разом. Кубок України завершився ще в кінці червня, відтоді дівчата разом не тренувались. На перший тренувальний збір мій штаб викликав 25 дівчат. Загалом, я задоволений проведеною роботою, працювали в басейні і мали чимало теоретичних занять. Попереду нас чекає ще один тренувальний збір з 20 до 25 грудня, який відбудеться у Харкові. На другому етапі підготовки буде більш розширений список дівчат, будемо переглядати потенційних новачків, які підсилять збірну України - шанс отримають усі, а от хто ним скористається - побачимо найближчим часом.

- У жіночої збірної непроста група у кваліфікації до чемпіонату Європи, як оціните шанси команди?

- Рівень команд у нашій підгрупі, вважаю, є однаковим. Нам під силу боротись із збірною Румунії, Словаччини, Німеччини та Ірландії. Єдине, можу виділити збірну Німеччини, вона може бути лідером нашої групи, впринципі, всі інші команди є на одному рівні, гадаю, через коронавірусну пандемію підготовка усіх збірних на однаковому рівні. Шанси є у всіх збірних. Думаю, нам під силу зайняти перше місце у підгрупі. Усі дівчата розуміють важливість турніру. Завдання мінімум у Румунії - зайняти друге місце у групі, але, звісно, жіноча збірна України буде прагнути бути першою.

- Сергій Євгенович, чи сформований вже кістяк жіночої збірної України? І скільки нових імен може бути у команді?

- Наразі, я спостерігаю за усіма виконавицями. Зараз у збірній є чотири гравці з Харкова, двоє дівчат з Краматорська , також, у складі команди буде Сабіна Даниліна, яка виступає у чемпіонаті Румунії, одна дівчинка зі Львова і одна представниця Києва. Ось ці вищеперелічені дівчата і є кістяком жіночої збірної України. Далі плануємо на другому зборі переглядати потенційних новачків збірної. Остаточне рішення по складу національної збірної України приймемо по завершенню другого збору і вже буде зрозуміла картина, хто саме поїде на кваліфікацію чемпіонату Європи до Румунії.

- Які акценти ставить тренерський штаб у підготовці збірної під час другого тренувального збору у Харкові?

- На першому зборі було небагато плавальної підготовки, більше працювали над тактичною схемою гри збірної України. У басейні награвали розіграш зайвого гравця, як правильно рухатись під час поєдинку. Відпрацьовували цей аспект гри, щоб дівчата могли в офіційних матчах бути впевненими у своїх силах.

- Наскільки жіноча команда змінилась за останні роки?

- Хочу сказати, в збірній Україні дуже багато молодих гравців, багато дівчат мають хороші перспективи аби досягнути успіху у водному поло. Звісно, попереду є багато роботи і кожна з дівчат має зростати індивідуально. Хочу, аби в команді було якомога більше молодих гравців, які будуть набиратись досвіду. Зараз є кілька імен, не хотів б переходити на особистості, але, впевнений, найближчим часом ви побачите кілька хороших молодих виконавців. Маємо з ким працювати, тому попереду багато роботи в мене і в дівчат.

- Сергій Євгенович, Ви як тренер, які завдання ставите перед командою на найближчий 2022 рік?

- Я по житті максималіст. Хочу аби команда зростала і про жіноче водно поло в Україні все більше говорили в країні і дізнавались про цей вид спорту. Головне завдання - пройти кваліфікацію на чемпіонат Європи серед жінок. Нажаль, жіноча збірна ніколи, ще ніколи не брала участь у чемпіонатах Європи. Дуже хочемо вийти з групи і потрапити на ЧЄ. Команда прекрасно розуміє важливість завдання, яке стоїть від керівництва Федерації водного поло України.
Будемо наполеглево працювати і йти до нашої мети! Хочемо бути у числі тих, хто у вересні