НОВИНИ

Будемо у басейні відстоювати цілу країну, як це роблять наші військові на фронті

«Будемо у басейні відстоювати цілу країну, як це роблять наші військові на фронті. Збірна України U-19 буде гідно боротись у матчах кваліфікації чемпіонату Європи. Нам потрібні перемоги на усіх фронтах»,-в.о. головного тренера збірної України Ігор Зінкевич.

- Збірна України U-19 у нелегкий час для нашої країни – у період війни має можливість тренуватись і готуватись до кваліфікації на чемпіонат Європи, в якій формі зараз перебувають хлопці?
- Майже місяць тому нашу команду запросив угорський клуб «Сенташ» і надав усі належні умови для тренувань. Хлопці мають можливість кожного дня двічі тренуватись, добре харчуватись і жити в хороших умовах. Відверто сказати, давно команда України U-19 не мала таких умов для тренувань, а особливо зараз, в такий нелегкий час для нашої Батьківщини. Мені хотілось би подякувати, насамперед, угорському клубу «Сентеш», що прийняли нашу команду, також, саме представники угорської команди організували можливість, аби українські хлопці зіграли на міжнародному турнірі в словацькому містечку Новаки, де були присутня уся команда – 14 ватерполістів і два тренера.

- Чи вдалось хлопцям набрати хорошу фізичну форму, після тривалої паузи?
- Збірна України U-19 мала можливість провести там хороші спаринги, незважаючи на те, що ми зайняли 4-те місце. В цих умовах результат не був головним фактором, потрібно було награти деякі тактичні схеми. Гадаю, тренерському штабу це вдалося. По результатах, які є: нічия зі словаками і, в принципі, з греками з командою «ПАОК» вони грали майже на рівних. Прикро, що поступились команді Англії, були у цьому матчі певні проблеми, команда догравала матч в чотирьох проти шести англійців, зрештою це теж досвід, як для тренерів так і гравців. Мені особисто шкода, що один з основних гравців шульга – Данило Соколов - травмований. В нього було відшарування кістки на фалангу, добре, що угорські лікарі зробили нашому гравцю операцію. Нажаль, на наступний турнір кваліфікації чемпіонату Європи серед команд U-19, який відбудеться 22-24 квітня в грузинському місті Тбілісі, Соколов вже не поїде.
- Чи сформований склад команди на змагання у Грузії?
- Так, тренерський штаб вже сформував список гравців, які поїдуть до Грузії: 13 ватерполістів, два тренера, також до Тбілісі полечу я, аби допомогти команді. Всі організаційні питання взяли на себе керівництво Федерації водного поло України, хочу подякувати президенту Олександру Свіщову, який, у такий складний час, виділив кошти аби команда поїхала на турнір. У цей нелегкий час для нас плече допомоги підставили усі, аби ми були на змаганнях в Новаках: англійці заплатили кошти за проживання, словаки оплатили харчування, а угорці надали нам транспорт, відверто просто хочеться сказати велике людське ДЯКУЮ усім країнам за таку допомогу.

- Як грузинська сторона допомагає українській команді в організаційних питаннях перед матчами кваліфікації?

- Напередодні турніру, ми попросили у грузинів дати знижки для проживання команди, через складне фінансове становище. Після нашого листа, Федерація водного поло Грузії повідомила, що проживання для нашої команди буде безкоштовне, хочеться теж їм подякувати за такий прекрасний жест допомоги. Наша Федерація водного поло оплачує кошти на літак, все решту оплачує грузинська сторона.

- На хлопців чекають непрості матчі, група у кваліфікації доволі непроста?

- Формат наступний: чотири команди у групі, хто займе перше чи друге місце продовжить боротьбу у фінальній стадії чемпіонату Європи, який відбудеться у вересні у чорногорському місті Подгориця. В групі збірної України три доволі непростих суперника збірні Грузії, Литви і Туреччини. Всі поєдинки очікуються дуже хороші і насичені, я надіюсь, ми потішимо наших вболівальників і нарешті потрапимо до фінальної стадії чемпіонату Європи. Зараз як ніколи такі перемоги нам дуже потрібні, хотілось аби хлопці у команді розуміли, що ця перемога буде для всієї України.